Strong shears, can be used for different tasks in electronics and/or hobby fields.
Grip model St.
Also available in the following version:
– with ESD-safe handles in grey/black (code CSP 30.5 D)
| Order code | CSP 30.5 |
|---|---|
| Name | |
| ESD Order Code | CSP 30.5 D |
| Awg | 14 |
| Weight (g) | 102g |
| Length (mm) | 165mm |
| Notes | Shears |
| Immagine Tecnica | ![]() |
| Ø mm | Ø 1.63mm |
| Tip | ![]() |
Strong shears, can be used for different tasks in electronics and/or hobby fields.
Grip model St.
Also available in the following version:
– with ESD-safe handles in grey/black (code CSP 30.5 D)